F.H.U. ORKAN
Maciej Orkan
43-419 Hażlach
ul. Rudowska 31
woj. śląskie
tel. 501-527-857
tel. 33 856 75 41

e-mail:   orkan5@vp.pl
NIP: PL 548-100-04-52
REGON: 070410628

NUMER KONTA ING Bank Śląski
90 1050 1083 1000 0090 6273 9017

 • dąb z furtką
  dąb z furtką
 • szeroki panel j. dab
  szeroki panel j. dab
 • szeroki panel
  szeroki panel
 • Brama uchylna
  Brama uchylna
 • Brama uch. z furtką
  Brama uch. z furtką
 • Brama uchylna nieocieplona od środka
  Brama uchylna nieocieplona od środka

Bramy uchylne - oferta

W codziennej pracy stawiamy na niezawodność oraz wygodę
– takie też rozwiązania pragniemy Państwu dostarczać.

Produkcja bram garażowych, którą nasza śląska firma zajmuje się już od wielu lat, pozwala nam na odkrywanie coraz lepszych sposobów na realizację tych założeń. Nieustannie doskonaląc nasze produkty jesteśmy w stanie oferować naszym Klientom drzwi garażowe wyróżniające się ponadczasową stylistyką oraz bezapelacyjną trwałością. Jedną z naszych licznych propozycji są modele uchylne, które przygotowaliśmy z myślą o tych z Państwa, którzy najbardziej cenią sobie klasyczne rozwiązania.

Dla kogo?

Ze względu na sposób otwarcia, uchylne bramy garażowe nie powinny być wybierane przez właścicieli podjazdów wychodzących bezpośrednio na ulicę. Tego typu system zamknięcia wymaga zachowania odrobiny wolnej przestrzeni na swobodny ruch skrzydła.

Jako doświadczony producent bram garażowych, w tym także wariantów uchylnych, możemy z pewnością polecić to rozwiązanie tym z Państwa, którzy poszukują modeli gwarantujących prostą obsługę oraz niesprawiających jakichkolwiek problemów przy otwieraniu lub zamykaniu. Odpowiednio wykorzystany system sprężyn stwarza doskonałe warunki do tego, by – nawet w trakcie obsługi manualnej – jedynie za pośrednictwem lekkiego pociągnięcia otworzyć skrzydło.

Cechy

Wymiary dostarczanej przez nas bramy garażowej muszą odpowiadać wymiarom światła wjazdu. Każde zlecenie wykonujemy więc zgodnie z indywidualnymi zaleceniami. Jesteśmy również przygotowani do tego, aby wykorzystać dodatkowe udogodnienia, a co za tym idzie – na życzenie Klienta zamontować dodatkowe drzwi, przeszklenia etc. Chociaż produkcja bram garażowych odbywa się w naszym zakładzie na terenie Śląska, to jednak podejmujemy się współpracy z Klientami z całego kraju oraz zapewniamy prawidłowy montaż zamówionego produktu na miejscu, u Klienta (wraz z dowozem).

Korzyści

Wśród wielu korzyści wynikających z wyboru modelu uchylnego na pierwszym miejscu wymienić należy te estetyczne. Nasi Klienci mogą zdecydować się zarówno na wybór modelu klasycznego, w dowolnej kolorystyce (kolory dostępne w palecie RAL), jak również wariant wykończony specjalną okleiną drewnopodobną, która doskonale będzie korespondowała z architekturą tradycyjną oraz nowoczesnymi projektami.Automatyczne otwieranie

Przygotowując ofertę drzwi garażowych uchylnych postawiliśmy na możliwość zindywidualizowania realizacji. Dlatego też każdy nasz projekt może zostać wzbogacony dodatkowymi, zgodnymi z życzeniami Klienta udogodnieniami. Wśród proponowanych są m.in. zautomatyzowanie systemu otwierania oraz montaż dodatkowych drzwi w skrzydle bramy.

Jeżeli zdecydują się Państwo na wybór automatu – nasi specjaliści pomogą we właściwym wyborze oraz dostosowaniu mechanizmu do wielkości oraz ciężaru skrzydła. W ten sposób będą Państwo mieli całkowitą pewność, że bez względu na porę dnia i roku mechanizm będzie działał.

Dodatkowe drzwi

Praktycznym i przydatnym rozwiązaniem jest również montaż dodatkowych drzwi wyjściowych ( furtki ). Pozwalają one opuścić garaż bez konieczności podnoszenia całej bramy. (dodatkowy koszt – 350 zł)

Ocieplenie

Na życzenie Klienta stosujemy także dodatkowe ocieplenie skrzydła (2-centymetrowa warstwa styropianu), dzięki czemu przygotowana przez nas realizacja stanowi doskonałą i szczelną barierę termiczną dla całego budynku.

Kolor

Istotnym walorem jest również możliwość wyboru dopasowanego przetłoczenia – pionowego lub poziomego. A oprócz dostępnej kolorystyki RAL, każdy Klient może zdecydować się na zastosowanie drewnopodobnej okleiny. Wszystkie nasze skrzydła pozostają także całkowicie odporne na działanie zróżnicowanych i zmiennych czynników atmosferycznych.

 

Wykonujemy bramy garażowe uchylne zachowując wysokie standardy jakości. Przygotowujemy konstrukcje w oparciu o sprawdzone techniki produkcyjne oraz mając na uwadze preferencje Klienta. Umożliwiamy przygotowanie konstrukcji o maksymalnej szerokości do 3 metrów. Możemy wykonać – na życzenie Klienta – panel w układzie pionowym bądź poziomym.

W zakresie kolorystyki dajemy następujący wybór: złoty dąb, orzech, mahoń (okleina) za dopłatą - 400 zł (do 5m2),

powyżej dopłata 50 zł/m2.

Wykonanie

Przygotowujemy bramy garażowe uchylne na bazie dostarczonych nam wytycznych. Jesteśmy gotowi również na wykonanie pomiarów odpłatnie - w zależności od odległości od siedziby naszej Firmy. Stelaż konstrukcji powstaje na bazie zamkniętych profili ocynkowanych dodatkowo usztywnionych poziomymi profilami. Wyposażamy nasze bramy uchylne w indywidualnie dopasowany mechanizm wielosprężynowy. Jego zadaniem jest zagwarantowanie płynnego i swobodnego podnoszenia skrzydła, jednocześnie chroni przy zamykaniu przed gwałtownym jego opadaniem. Ponadto precyzyjne prowadzenie bramy w prowadnicach na rolkach bieżnych również uniemożliwi jej wypadnięcie.

Termin realizacji zamówienia: 2-3 tygodnie.
Do miejscowości znacznie odległych : do miesiąca

Uwaga: W przypadku pęknięcia jednej ze sprężyn konstrukcja nie opadnie samoczynni. Wykonana została tak, aby podtrzymały ją pozostałe sprężyny.

Ocieplenie

Wykonujemy bramy garażowe uchylne z ociepleniem. Wypełnienie stanowi warstwa wysokiej klasy styropianu o grubości 2 cm. Zapewnia dodatkową izolację termiczną. Od wewnątrz bramę wykańczamy panelami Siding, od zewnątrz – wypełnienie stanowi blacha trapezowa (trapez T-7), która pokryta zostaje akrylem w jednym z kilku odcieni z szerokiej palety RAL. Powierzchnia zabezpieczona zostaje dodatkowo folią ochronna.

DOSTĘPNE KOLORY wg. palety RAL:

 • 8017 brąz
 • 3011 czerwień strażacka
 • 3005 wiśnia
 • 1002 piasek
 • 7016 grafit ciemny połysk
 • 7024 grafit mat
 • 9010 biały
 • 9005 czarny
 • 9006 srebrny
 • 8004 ceglasty
 • 5010 niebieski
 • 6020 zieleń
 • BTX 4702 - oliwkowy lekki mat (zieleń)

Montaż

Podejmujemy się prac montażowych naszych produktów.

Na terenie województw śląskiego i małopolski transport oraz montaż wliczone są w cenę.

W przypadku zleceń na terenie innych województw montaż wykonujemy nieodpłatnie,
zaś koszt transportu wynosi 100 zł.

Umożliwiamy zainstalowanie automatu do otwierania (pilot). W przypadku mniejszych bram uchylnych koszt to  850 zł (cena brutto) wraz z montażem, przy konstrukcjach większych, którego koszty wynosi 1.150 zł.

Cena usługi wykonania i montażu uchylnej bramy garażowej ocieplanej na wymiar to 260 zł za metr kwadratowy z transportem i montażem, przy konstrukcjach nieocieplonych – 210 zł / m kw. Cena dotyczy konstrukcji do 7 m kw. - powyżej wycena indywidualna. • Podajemy wszystkie ceny brutto.
 • Płatność dokonywana jest na miejscu, po montażu bramy.
 • Przeprowadzamy prace instalacyjne na terenie całej Polski.
 • Wystawiamy paragony, a na życzenie faktury VAT.