F.H.U. ORKAN
Maciej Orkan
43-419 Hażlach
ul. Rudowska 31
woj. śląskie
tel. 501-527-857
tel. 33 856 75 41

e-mail:   orkan5@vp.pl
NIP: PL 548-100-04-52
REGON: 070410628

NUMER KONTA ING Bank Śląski
90 1050 1083 1000 0090 6273 9017

 • dąb z furtką
  dąb z furtką
 • szeroki panel j. dab
  szeroki panel j. dab
 • szeroki panel
  szeroki panel
 • Brama uchylna
  Brama uchylna
 • Brama uch. z furtką
  Brama uch. z furtką
 • Brama uchylna nieocieplona od środka
  Brama uchylna nieocieplona od środka

Bramy uchylne - oferta

 

Produkcja bram garażowych, którą nasza śląska firma zajmuje się już od wielu lat, pozwala nam na odkrywanie coraz lepszych sposobów na realizację tych założeń. Nieustannie doskonaląc nasze produkty jesteśmy w stanie oferować naszym Klientom drzwi garażowe wyróżniające się ponadczasową stylistyką oraz bezapelacyjną trwałością. Jedną z naszych licznych propozycji są modele uchylne, które przygotowaliśmy z myślą o tych z Państwa, którzy najbardziej cenią sobie klasyczne rozwiązania.

Dla kogo?

Ze względu na sposób otwarcia, uchylne bramy garażowe nie powinny być wybierane przez właścicieli podjazdów wychodzących bezpośrednio na ulicę. Tego typu system zamknięcia wymaga zachowania odrobiny wolnej przestrzeni na swobodny ruch skrzydła.

Jako doświadczony producent bram garażowych, w tym także wariantów uchylnych, możemy z pewnością polecić to rozwiązanie tym z Państwa, którzy poszukują modeli gwarantujących prostą obsługę oraz niesprawiających jakichkolwiek problemów przy otwieraniu lub zamykaniu. Odpowiednio wykorzystany system sprężyn stwarza doskonałe warunki do tego, by – nawet w trakcie obsługi manualnej – jedynie za pośrednictwem lekkiego pociągnięcia otworzyć skrzydło.

Cechy

Wymiary dostarczanej przez nas bramy garażowej muszą odpowiadać wymiarom światła wjazdu. Każde zlecenie wykonujemy więc zgodnie z indywidualnymi zaleceniami. Jesteśmy również przygotowani do tego, aby wykorzystać dodatkowe udogodnienia, a co za tym idzie – na życzenie Klienta zamontować dodatkowe drzwi, przeszklenia etc. Chociaż produkcja bram garażowych odbywa się w naszym zakładzie na terenie Śląska, to jednak podejmujemy się współpracy z Klientami z całego kraju oraz zapewniamy prawidłowy montaż zamówionego produktu na miejscu, u Klienta (wraz z dowozem).

Korzyści

Wśród wielu korzyści wynikających z wyboru modelu uchylnego na pierwszym miejscu wymienić należy te estetyczne. Nasi Klienci mogą zdecydować się zarówno na wybór modelu klasycznego, w dowolnej kolorystyce (kolory dostępne w palecie RAL), jak również wariant wykończony specjalną okleiną drewnopodobną, która doskonale będzie korespondowała z architekturą tradycyjną oraz nowoczesnymi projektami.Automatyczne otwieranie

Przygotowując ofertę drzwi garażowych uchylnych postawiliśmy na możliwość zindywidualizowania realizacji. Dlatego też każdy nasz projekt może zostać wzbogacony dodatkowymi, zgodnymi z życzeniami Klienta udogodnieniami. Wśród proponowanych są m.in. zautomatyzowanie systemu otwierania oraz montaż dodatkowych drzwi w skrzydle bramy.

Jeżeli zdecydują się Państwo na wybór automatu – nasi specjaliści pomogą we właściwym wyborze oraz dostosowaniu mechanizmu do wielkości oraz ciężaru skrzydła. W ten sposób będą Państwo mieli całkowitą pewność, że bez względu na porę dnia i roku mechanizm będzie działał.

Dodatkowe drzwi

Praktycznym i przydatnym rozwiązaniem jest również montaż dodatkowych drzwi wyjściowych ( furtki ). Pozwalają one opuścić garaż bez konieczności podnoszenia całej bramy. (dodatkowy koszt – 440 zł)

Ocieplenie

Na życzenie Klienta stosujemy także dodatkowe ocieplenie skrzydła (2-centymetrowa warstwa styropianu), dzięki czemu przygotowana przez nas realizacja stanowi doskonałą i szczelną barierę termiczną dla całego budynku.

Kolor

Istotnym walorem jest również możliwość wyboru dopasowanego przetłoczenia – pionowego lub poziomego. A oprócz dostępnej kolorystyki , klient może zdecydować się na zastosowanie koloru  drewnopodobnego - złoty dąb lub orzech .

Wykonujemy bramy garażowe uchylne zachowując wysokie standardy jakości. Przygotowujemy konstrukcje w oparciu o sprawdzone techniki produkcyjne oraz mając na uwadze preferencje Klienta. Umożliwiamy przygotowanie konstrukcji o maksymalnej szerokości do 3 metrów. Możemy wykonać – na życzenie Klienta – trapez w układzie pionowym bądź poziomym - szeroki 17 cm lub wąski 9 cm .

Kolor : złoty dąb, orzech ( drewnopodobne )- za dopłatą

 

 

DOSTĘPNE KOLORY wg. palety RAL:   ( w cenie )

 • 8017 brąz również matowy
 • 3011 czerwień strażacka
 • 3005 wiśnia
 • 1002 piasek
 • 7016 grafit
 • 7024 grafit
 • 9010 biały
 • 9005 czarny  mat
 • 9006 srebrny
 • 8004 ceglasty
 • 5010 niebieski
 • 6020 zieleń
 • BTX 4702 - oliwkowy lekki mat (zieleń)
nie zawsze mamy wszystkie kolory dostępne , ale rzadko

 

Wykonanie

Przygotowujemy bramy garażowe uchylne na bazie dostarczonych nam wymiarów. Jesteśmy gotowi również na wykonanie pomiarów odpłatnie .

Konstrukcja bram wykonana z zamkniętych profili ocynkowanych. Wyposażamy nasze bramy uchylne w indywidualnie dopasowany mechanizm wielosprężynowy. Jego zadaniem jest zagwarantowanie płynnego i swobodnego podnoszenia skrzydła, jednocześnie chroni przy zamykaniu przed gwałtownym jego opadaniem. Ponadto precyzyjne prowadzenie bramy w prowadnicach na rolkach bieżnych również uniemożliwi jej wypadnięcie.

Termin realizacji zamówienia: ok. 2-6 tygodnie ,  do miesiąca w zależności od zamówień z danego regionu.

Uwaga: W przypadku pęknięcia jednej ze sprężyn konstrukcja nie opadnie samoczynnie. Wykonana została tak, aby podtrzymały ją pozostałe sprężyny.

Ocieplenie

Wykonujemy bramy garażowe uchylne z doociepleniem. Wypełnienie stanowi  styropian o grubości 2 cm. Od wewnątrz bramę wykańczamy białymi panelami Siding,

od zewnątrz – blacha trapezowa (trapez T-8), która pokryta zostaje akrylem w jednym z kilku odcieni  palety RAL. Powierzchnia blachy zabezpieczona folią

ochronną.


Montaż i dostawa

Na terenie woj. śląskiego 

Oferujemy zainstalowanie napędu do otwierania bramy (piloty).

W przypadku mniejszych bram uchylnych koszt to  1.000 zł wraz z montażem,

przy konstrukcjach większych, mocniejszy napęd  1.300 zł.

 

Cena  wykonania i montażu uchylnej bramy garażowej ocieplanej na wymiar to 290 zł za metr kwadratowy z transportem i montażem, bram nieocieplonych – 240 zł / m kw.

Cena dotyczy konstrukcji do 7 m kw. - powyżej + 20 zł / m kw. • Podajemy wszystkie ceny brutto.
 • Płatność dokonywana jest na miejscu, po montażu bramy.
 • Wystawiamy paragony, a na życzenie faktury VAT.